تبلیغات
ائمه اطهار - امام رضا (ع) در آغوش پدر


امروز :
ائمه اطهار

مرتبه
تاریخ : جمعه 1391/07/7


شیخ صدوق رحمهم الله در کتاب «عیون اخبار الرضا» نقل کرده که مفضل بن عمر می‏گوید: خدمت حضرت موسی بن جعفر علیه‏السلام رفتم، دیدم که فرزندش امام رضا علیه‏السلام در دامن او نشسته است و حضرت موسی بن جعفر علیه‏السلام «یقبله و یمص لسانه و یضعه علی عاتقه و یضمه الیه» او را می‏بوسید و زبان او را می‏مکید و او را بر دوش خود می گذارد و بر سینه‏اش می‏چسباند و می‏گفت «بابی انت و امی، ما اطیب ریحک و اطهر خلقک و ابین فضلک» پدر و مادرم فدای تو! چقدر خوش بویی و چقدر آفرینش تو پاکیزه است و چه قدر برتری تو، آشکار و روشن است.
عرض کردم: فدایت شوم آقا! دل من به این فرزندت به قدری مایل شده و محبتش به اندازه‏ای در قلب من جای گرفته، مانند دوستی و علاقه‏ای که به حضرتت دارم.
حضرت فرمود: ای مفضل! «هو منی بمنزلتی من ابی» پسرم رضا علیه‏السلام نسبت به من مانند من نسبت به پدرم است. سپس حضرت این آیه را تلاوت فرمود: «ذریة بعضها من بعض و الله سمیع علیم» (1)
عرض کردم: آیا حجة الله بعد از تو این فرزند است؟ فرمود: بلی، «من اطاعه رشد و من عصاه کفر» هر کس از او اطاعت کند، از اهل رشد و صلاح خواهد بود و هر کس نافرمان شود و از او اطاعت نکند، کافر است. (2)
پی نوشتها:
1- سوره آل عمران، آیه ی 34
2- عیون اخبار الرضا، ج1، ص 26
منبع: كتاب آمال الواعظین جلد دوم
طبقه بندی: ائمه اطهار علیهم السلام،  عکس،  مذهبی، 
ارسال توسط سیّد سجّاد طباطبایی
آرشیو مطالب
ایسنگاه صلواتی
چقدر حاضری برای امام زمان(عج)صلوات بفرستی؟

ایستگاه صلواتی ما

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

بازدید های جهانی وبلاگ ما

مترجم سایت

translator of site