تبلیغات
ائمه اطهار - راه حل هایی برای وب


امروز :
ائمه اطهار

راه حل‌هایی برای نوشتن مطالب جذاب در وبلاگ

 میلیون‌ها وبلاگ در اینترنت برای جذب خوانندگان ( که طبق آمار ‌٧٥ میلیون نفر هستند ) رقابت می کنند. روزانه هزاران وبلاگ به این مجموعه اضافه می‌شوند و شاخص بودن در میان رقبا، امری خطیر و سخت به نظر می‌رسد.

به گزارش سرویس نگاهی به وبلاگ‌های خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نویسنده وبلاگ"CyberCEO " به نشانی http://cyberceo.blogspot.com به راه حل هایی برای نوشتن مطالب جذاب در وبلاگ اشاره و نوشته است: عناوین را جذاب انتخاب کنید."تیتر" اولین بخشی است که در معرض دید قرار می گیرد و باید در همان نگاه اول، جلب نظر کند. عنوان مطلب باید چالش برانگیز و حاوی اطلاعات باشد. به جای "پیشنهاداتی در مورد نوشته های تجاری" بگوئید، " رازهای فاش نشده برای کاهش نگرانی شما در مورد نوشته های تجاری". عنوانهای طولانی تر، اطلاعات بیشتری را در مورد مطلب در بردارند. ‌٨ تا ‌١٢ کلمه معمولاً برای یک تیتر موثر، کافی و مناسب است.

از جملات کوتاه و واضح استفاده کنید. خوانندگان شما افراد پرکاری هستند که زمان کافی برای بررسی پیچیدگیهای موجود در جملات و دریافت اطلاعات از میان آنها را ندارند. از کلمات و جملات غنی استفاده کنید. هر چند جمله را در غالب یک پاراگراف بیان کنید و کل مطلب را در صورت امکان در ‌٢٥٠ کلمه به اتمام برسانید. اگر مطلب شما بلندتر از ‌٢٥٠ کلمه شد آن را به دو بخش تقسیم کنید.

متن را بشکنید و به بخشهای مختلف تقسیم کنید. از لیست‌های شماره دار، نکات اصلی و عنوان های فرعی استفاده کنید، به این ترتیب نوشته شما در یک نگاه قابل بررسی است. فضای سفید در میان نوشته‌ها، ذهن خواننده را آرام می کند و فرصتی است برای جذب اطلاعات خوانده شده، به علاوه این تکنیک باعث می شود که توجه خواننده به تبلیغات دیگری که در همه صفحات اینترنت وجود دارد، پرت نشود.

به روز باشید. هیچکس علاقه ای به خواندن خبرهای قدیمی و تاریخ گذشته ندارد. وظیفه شماست که اطلاعات به روز را در اختیار خوانندگان قرار بدهید. روزنامه بخوانید، از اینترنت به عنوان منبع اخبار استفاده کنید، به عنوان مثال: اگر وبلاگ شما درباره ارتباطات تجاری است در بخش اخبار تجاری google مشترک شوید و کلمات کلیدی مربوط به وبلاگ خود را در آن وارد کنید تا از این طریق همیشه جدیدترین اخبار را در اختیار داشته باشید.

شجاع باشید. "ترس اول دلیل گمنامی است." از بیان نظریات خود و ساختن چیزهای جدید نترسید. واقعیت‌های محدودکننده در هر حال وجود دارند اما باید خواننده را قانع کنید که از میان تمام وبلاگ‌های موجود، شما را انتخاب کنند.

دقیق باشید. آماده دفاع از مطالب بیان شده در وبلاگ خود باشید. منابع خود را کاملاً دقیق ذکر کنید، اطلاعات ناصحیح در اینترنت مانند آتشی است که به سرعت شعله ور می شود اما سریعاً خاموش می گردد.

در گفت و گوها شرکت کنید. گذاشتن لینک در وبلاگ ایده مناسبی است اما بعد از مدتی برای خواننده تکراری می شود. معمولاً مطالب جدیدی درگفت و گوها مطرح می شود. کاری کنید که وبلاگهای دیگر لینک شما را در صفحه خود بگذارند.

تمرکز داشته باشید. وقتی زمینه موضوعی وبلاگ خود را انتخاب کردید، دیگر آن را تغییر ندهید. وبلاگی که موضوع آن در مورد قلک است، نباید در مورد دستاوردهای جدید در مورد انرژی های جایگزین مطلب بنویسد. این انحراف از موضوع اصلی، خواننده را گیج می کند و قلمرو مجازی شما را ازبین می برد.

از کلمات کلیدی استفاده کنید.کلمات کلیدی به معنای واقعی، کلید هستند. در بخش موتور جستجو امکان جستجو در عنوان ها را بگنجانید تا خوانندگان مشتاق بتوانند صفحه شما را از میان فضای گیج کننده و وسیع وبلاگ‌ها پیدا کنند.

دائمی باشید.برنامه زمانی خود را تعریف کنید و طبق آن پیش بروید. اگر می خواهید که خوانندگان جدید را جذب کنید، باید مرتباً و چند بار در طول هفته در وبلاگ خود مطلب بنویسید. کافی است چند هفته وبلاگ را به روز نکنید تا تمام مخاطبین خود را از دست بدهید.

باقی ماندن در عرصه وبلاگ های محبوب و آموزنده و داشتن مخاطبین همیشگی، به صرف زمان، تلاش و مهارت های نوشتاری بسیاری احتیاج دارد. نقطه قوت خود را بیابید و با کمک آن وبلاگ بی نظیر خود را به دیگران بشناسانید.
آرشیو مطالب
ایسنگاه صلواتی
چقدر حاضری برای امام زمان(عج)صلوات بفرستی؟

ایستگاه صلواتی ما

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

بازدید های جهانی وبلاگ ما

مترجم سایت

translator of site