امروز :
ائمه اطهار

یك آژانس املاك قیمت كاخ سفید، مقر رییس جمهور ایالات متحده را برآورد كرده است.

800px-WhiteHouseSouthFacadeHDR

به گزارش جام جم  به نقل از خبرگزاری فرانسه، شماره 1600 ، خیابان پنسیلوانیا ، شهر واشنگتن دی سی. این آدرس در آمریكا هم اكنون بیشترین خواستار را دارد.

میت رامنی، نامزد بسیار محتمل جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا برای سكونت در این مكان باید باراك اوباما مستاجر فعلی را ناگزیر به اسباب كشی كند ، این درحالی است كه مستاجر كنونی نیز قصد دارد اجاره نامه اش را برای چهار سال دیگر تمدید كند. اما در واقع، در بازار املاك ارزش كاخ سفید چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال ، آژانس املاك موووتو تصمیم گرفت از جیسون كویتز ، كارشناس خبره املاك كمك بگیرد تا تا قیمت نمادیترین ساختمان پایتخت فدرال را برآورد كند.

كارشناس خبره براساس مطالعاتی به روی قیمت لوكس ترین املاك شهر واشنگتن دی سی قیمت كاخ سفید را 110 میلیون دلار معادل اندكی بیش از 84 میلیون یورو تعیین كرد.

جیسون كویتزخاطرنشان می كند: با توجه به مساحت و موقعیت محلی قیمت بازار برای ملكی مشابه حول و حوش 100 میلیون دلار است. من به نوبه خود قیمت آن را بین 110 تا 115 تعیین می كنم.

وی با اشاره به 132 اتاق و سالن از جمله 16 اتاق خواب كاخ سفید افزود: این یك اقامتگاه فوق العاده لوكس با زیر بنایی به مساحت 5100 مترمربع است كه با در نظر گرفتن ارزش كلی ساختمان باید گفت كه قیمت هر متر مربع آن 13640 دلار حدود 10450 یورو است.

در واقع ، این ساختمان دو طبقه شش سطحی شامل 132 اتاق و سالن از جمله 16 اتاق خواب، 36 دستشویی و حمام در پاركی به وسعت 7.3 هكتار قراردارد و دارای یك زمین تنیس ، یك سالن بولینگ، یك سلن سینما، یك استخر، یك زمین بسكتبال و یك پیست پیاده روی است. نباید از محوطه ستون دار نمای شمالی و ارتفاع دیدنی آن غافل شد.

این كارشناس خبره ضمن برشمردن امتیازات كاخ سفید تاكید می كند: با توجه به مشكلات بازار املاك آمریكا بعد از بحران وام های مسكن بدون پشتوانه در سال 2007 ، خریدار می تواند كاخ سفید را به قیمتی زیر 80 میلیون دلار خریداری كند.

كاخ سفید از سال 1800 میلادی اقامتگاه رسمی رییس جمهور ایالات متحده است و مسلما در این برآورد قیمت ارزش تاریخی بنا لحاظ نشده است.

كویتز معتقد است كه اگر ارزش تاریخی بنا در نظر گرفته شود ، در این صورت قیمت فروش مشهورترین ملك ایالات متحده فراتر از یك میلیارد دلار خواهد بود.

افرادی كه چنین پولی را نداشته یا هیچ جاه طلبی برای ریاست جمهوری ندارند می توانند اطمینان داشته باشند كه چندین ساختمان با الگوی مشابه كاخ سفید در جهان وجود دارند از جمله اقامتگاهی در شهر هانگجو در چین متعلق به یك غول صنعت توریسم كه دقیقا آن را مطابق الگو و سبك معماری كاخ سفید با تمام مشخصات آن ساخته است.

آرشیو مطالب
ایسنگاه صلواتی
چقدر حاضری برای امام زمان(عج)صلوات بفرستی؟

ایستگاه صلواتی ما

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

بازدید های جهانی وبلاگ ما

مترجم سایت

translator of site

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic