تبلیغات
ائمه اطهار - زندگانی آیت الله وحید خراسانی


امروز :
ائمه اطهار

زندگی نامه آیت الله شیخ حسین وحید خراسانی

                                          

آنچه از نظرتان می گذرد زندگی نامه آیت الله وحید خراسانی است که عالم گرانقدر مرحوم شریف رازی، سالها پیش در کتاب گنجینه دانشمندان نگاشته است.

آقاى حاج شیخ حسین خراسانى معروف به وحید عالمى محقق و فقیهى مدقق و مدرسى علامه و استادى فرزانه مجتهدى كامل و مصنفى فاضل جامع معقول و منقول و حاوى فروع و اصول مى‏باشد. تولدش در سال 1300 شمسى در مشهد واقع شده و پس از گذرانیدن دوران صباوت و خواندن ادبیات و سطوح اولى و نهائى را از مرحوم آیت‏الله حاج شیخ محمد نهاوندى صاحب تفسیر فراگرفته و به درس خارج مرحوم آیت‏الله میرزا مهدى اصفهانى و آیت‏الله آشتیانى حاضر شده و استفاده‏ها نموده و به واسطه داشتن استعداد و نبوغ فكرى به مدارج عالیه 

علم و اجتهاد ارتقا یافته و علوم عقلیه فلسفه و حكمت را از مرحوم میرزا ابوالقاسم الهى و میرزا مهدى آشتیانى فراگرفته و در سال 1327 خورشیدى در شهر رى به دیدن مرحوم سیدنا الاستاد آیت‏الله العظمى حجت كوه كمرى رضوان‏الله علیه شرفیاب شده و پس از مذاكرات علمى مفتخر به دریافت اجاره اجتهاد مطلق گردیده و به قصد تكمیل مبانى و دیدن نظریات آیات و مراجع عظام عراق مجتهدا در سن 27 سالگى مهاجرت به نجف اشرف نموده و در درس مرحوم آیت‏الله العظمى میرزا عبدالهادى شیرازى و آیت‏الله حكیم و بالاخص آیت‏الله العظمى خوئى شركت كرده و از سال 1378 قمرى شروع به گفتن درس خارج فقه و اصول نموده است. 

معظم‏له حدود دوازده سال در نجف تدریس خارج داشت تا در سال 1390 كه به ایران برگشته و بنا بر اسرار فضلاء محصلین مشهد و علماء خراسان و امر بعضى از مراجع یكسالى در مشهد توقف و به تدریس پرداخته و بعد از آن مهاجرت به قم نموده و اكنون در حوزه علمیه اشتغال به تدریس خارج فقه و اصول دارد و حوزه درسش بسیار جالب و بیش از صد نفر از فضلا و محصلین خوش فهم شركت دارند كه اغلب آنها دراسات و تقریرات معظم‏له را به رشته تحریر آورده و بعضى براى طبع آماده نموده‏اند.

علامه وحید بیانى جامع و زیبا دارد و از فكر شاگرد و تلمیذ خود رفع هر گونه ابهام و اشتباه مى‏كند. جزوات در فقه و اصول از دراسات و تقریرات آیت‏الله خوئى و دیگران دارد و آثار علمى دیگر او كه دیدم از این قرار است 1- شرح بر شرایع الاسلام 2- حاشیه‏اى بر كفایه 3- حاشیه‏اى بر مكاسب.

 

آرشیو مطالب
ایسنگاه صلواتی
چقدر حاضری برای امام زمان(عج)صلوات بفرستی؟

ایستگاه صلواتی ما

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

بازدید های جهانی وبلاگ ما

مترجم سایت

translator of site